Лаўрэаты Мінскай абласной прэміі ў галіне літаратуры

Лаўрэаты Мінскай абласной прэміі:

 

2007 год

у намінацыі «крытыка і літаратуразнаўства»:

КАРЛЮКЕВІЧ Алесь Мікалаевіч;

у намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

ЗУБКОЎСКІ Браніслаў Аляксандравіч,

ГУРСКІ Васіль Рыгоравіч;

у намінацыі «паэзія»:

САКАЛОЎСКІ Рыгор Васільевіч;

у намінацыі «проза»:

СМАЛЯНКА Анатоль Уладзіміравіч.

 

2011 год

У намінацыі «крытыка і літаратуразнаўства»:

ДАЛГАТОВІЧ Барыс Дзмітрыевіч,

ВІНАГРАДАЎ Дзмітрый Леанідавіч;

у намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

АЎЛАСЕНКА Генадзь Пятровіч,

САВАСЦЮК Вольга Уладзіміраўна;

у намінацыі «паэзія»:

ЛАСЕНКА Уладзімір Міхайлавіч,

ГІРУЦЬ-РУСАКЕВІЧ Валянціна Францаўна;

у намінацыі «проза»:

ГОЛУБЕВА Наталля Аляксандраўна,

ПРЫГОДЗІЧ Зіновій Кірылавіч.

 

2012 год

У намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

АЎЛАСЕНКА Генадзь Пятровіч,

ДАШКЕВІЧ Таццяна Мікалаеўна;

у намінацыі «паэзія»:

МАЛАХОЎСКІ Рагнед Юр’евіч,

КАРЫЦЬКА Сяргей Сяргеевіч;

у намінацыі «проза»:

БУРКІН Алег Анатольевіч,

БРАВА Алена Валер’еўна.

 

2015 год

У намінацыі «крытыка і літаратуразнаўства»:

ПРЫГОДЗІЧ Зіновій Кірылавіч за кнігу «Постаці»,

КАРЛЮКЕВІЧ Алесь Мікалаевіч за кнігу «І марам волю дам»;

у намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

ХАДАСЕВІЧ-ЛІСАВАЯ Кацярына Станіславаўна за кнігу «Казкі сіняй падушкі»,

ГІРУЦЬ-РУСАКЕВІЧ Валянціна Францаўна за кнігу «А ці ведаеце вы?»;

у намінацыі «паэзія»:

КАРНАУХАВА Ірына Аляксандраўна за кнігу «Воскрешайтесь любовью»,

БЫКАВА Святлана Анатольеўна за кнігу «Из руки выпускаю синицу, устремляясь в мечтах к журавлю»;

у намінацыі «проза»:

СМІРНОЎ Мікалай Іванавіч за кнігу «Генерал Корж. Неизвестные страницы»,

КРЫВААНОС Леанід Міхайлавіч за кнігу «Прощеное воскресенье».

 

2017 год

у намінацыі «паэзія»:

 КАРЫЦЬКА Сяргей Сяргеевіч за кнігу «Спелы жнівень»;

у намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

 КАЖУРА Віктар Віктаравіч за кнігі «Азбукоўнік» і «І загучала слова…»,

 БАГДАНОВІЧ Лёля Уладзіміраўна за кнігу «Вясёлкавы масток».

 

2019 год

у намінацыі «паэзія»:

 КОБЕЦ Марыя Уладзіміраўна,

 ЦАНУНІН Уладзімір Яфімавіч.

у намінацыі «проза»:

 ГОЛУБЕВА Наталля Аляксандраўна,

 ШАЎЦОЎ Аляксей Мікалаевіч.

у намінацыі «дзіцячая і падлеткавая літаратура»:

 ДАШКЕВІЧ Таццяна Мікалаеўна,

 КЛІМКОВІЧ Сяргей Уладзіміравіч.